Grāmatas “Peles Maijas Puķītes Riki dzīvesstāsts’’ atvēršanas svētki Liepas pamatskolā

“Pele Maija Puķīte Riki dodas pie mammas un pārliecinoši saka: “Mammu, es izvēlējos, kurā skolā iet. Es noteikti mācīšos LIEPAS SKOLĀ, jo tur mācās visi mani draugi!’’ (Lauris Veispāls, 4.a klase.)

Kopš 2016. gada Liepas pamatskolā darbojas APU (atbalsts pozitīvai uzvedībai) programma. APU mērķis ir uzturēt skolā vienotu praksi pozitīvas uzvedības veicināšanai, izstrādāt apbalvojumu sistēmu vēlamās pozitīvās uzvedības pastiprināšanai, kā arī veidot vienotu un konsekventu rīcību skolēnu pārkāpumu mazināšanā.

Skolēni klašu kārtības burtnīcās krāj skolotāju liktos zīmodziņus par pozitīvas uzvedības noteikumu ievērošanu stundās, un mēneša beigās pie čaklākajām klasēm dodas skolas gada talismans -  rokdarbu pulciņa skolotājas Elgas Arājas šūtā mīkstā rotaļlieta un APU komandas atzinības raksts. Pirmajā APU programmas darbības gadā talismans bija skolas gariņš Liepis Lapiņš, vēlāk – bērnu iecienītie multfilmu varoņi Sūklis Bobs Kvadrātbiksis un cūciņa Pepa.

Tuvojoties Žurkas gadam, šogad mūsu talismans ir pele. Jau mācību gada sākumā bērni saņēma uzdevumu izdomāt peles vārdu. Gluži kā vecākiem, arī mums bija grūti izvēlēties vārdu, jo visi piedāvātie bija skaisti, skanīgi, mīļi. Beigās pelei tika dots 7.a klases skolnieces Ksenijas Tokares izdomātais vārds – Maija Puķīte Riki.

Nākamais izaicinājums bija sacerēt mūsu peles dzīvesstāstu. Saņēmām ļoti daudzus un interesantus darbiņus, ieskatam piedāvājam dažu stāstu fragmentus:

“Mazo pelīti sauc Maija Puķīte Riki. Viņa piedzima Liepas skolā vizuālās mākslas stundā. Šajā kabinetā mācījās 3.a klase. Pelīte skatījās, kā skolotāja vada stundu. Maijai sagribējās ēst, bet ēdnīca bija ciet. Viņa meklēja un atrada siermaizīti. Paēdusi gāja sportot. Viņa bija ātra. Pelīte skrēja 60 kilometrus stundā. Viņa baidījās no tumsas. Maija trīcēja, kad gāja tumšos gaiteņos. Es gribētu, lai pelīte būtu drosmīga.’’ (Marks Kovaļovs, 3.a klase.)

“Kad esi skolā, centies mācīties un labi uzvesties, jo varbūt no kāda stūrīša Tevi vēro Maija Puķīte Riki!’’ (Diāna Bukovska, 7.a klase.)

“Maija Puķīte Riki piedzima 2014. gada 5.oktobrī, kad bija Skolotāju diena. Viņai bija sarkana cepure, oranžas bikses, zaļas kurpes, zaļa jaka. Maijai Puķītei Riki garšoja siers, maize, konfektes. Viņa ar saviem draugiem lasīja grāmatas, lika lego, spēlējās rotaļlaukumā. Es Maijai Puķītei Riki novēlu jautru lasīšanu. (Gabriels Ceplītis, 3.a klase.)

“Reiz lielā mājā dzīvoja vīrietis, viņš dzīvoja viens. Viņš atrada divas pelītes. Tā kā vīrietis bija ar labu sirdi, viņš atļāva pelītēm palikt pie viņa. Pēc gada pelēm piedzima maza, maza pelīte. Vīrietis izdomāja, ka Riki jāiet uz skolu, jo tur ir labi skolotāji un daudz ko var iemācīties. Pelīte saprata, ka jāklausa un izvēlējās Liepas pamatskolu. (Reinis Raimonds Jevdokimovs, 6.a klase.)

Visi mūsu bērnu sacerētie peles dzīvesstāsti tika iesieti grāmatā, un 27.novembrī skolas bibliotēkā notika grāmatas atvēršanas svētki. Skanot klusinātai fona mūzikai, jaunie autori lasīja savu stāstu fragmentus, bet peles Maijas Puķītes Riki lomā iejutusies tehniskā darbiniece Inga Rakova katram veltīja atzinīgus vārdus. Dzīvesstāsti tika izlasīti, bet vēl saglabājās intriga, kurš tad ir vislabākā stāsts autors? Par vislabākajiem tika atzīti visi, parādot bērniem mūsu galveno balvu – kopīgi izveidoto grāmatu, bet katrs no autoriem saņēma konfektes un pateicības rakstu. Liels paldies skolotājām – iedvesmotājām: Irisai Žiganovai, Rutai Stodoļņikai, Inesei Lācei, peles radītājai Elgai Arājai, grāmatas ilustrāciju autorei Dacei Šutkai! Liels paldies pašiem jaunajiem rakstniekiem, novēlam viņiem arī turpmāk būt tikpat radošiem un sacerēt vēl daudzus interesantus stāstus!

Pasākums bija izdevies. Pele turpinās dzīvot skolā un atbalstīt mūsu labos darbus. Drīz jaunie autori dosies lasīt grāmatu priekšā 1.a klases skolēniem.

“Maijai Puķītei Riki patīk iezagties klasēs un vērot, kā bērni strādā. Viņa vienmēr prot to izdarīt tā, ka bērni neierauga. Vairs neko par peles dzīvi pastāstīt nevaru, jo pati vairāk neko nezinu, bet es priecājos, ka zinu – viņa vienmēr kaut kur līdzās tepat ir un vēro mūs – cik labi mēs esam.’’ (Evija Rauska, 6.a klase.)

Tā turpināt!

APU komanda Liepas pamatskolā